bg_image

Diyabet

Elbette diyabetten kurtulabilirsiniz.

Nasıl mı?

Diyabet tedavisi mümkün bir hastalıktır. Tabi ki Tip 2 Diyabetten bahsediyorum.

Öncelikle beslenme şekli o kişiye özel olarak tamamen değiştirilmeli, mevcut olan kronik iltihaplanma giderilmeli, bozuk olan bağırsak florası tamir edilmelidir. Bütün bunlarla beraber ozonterapi, fitoterapi, Aromaterapi ve Homeopati gibi destekler verilmelidir.

Bir diyabet hastasının “ilaçsız yaşama merhaba” diyebilmesi imkansız değil.

Tek şart: İlaçsız bir yaşamı istemek, beslenme protokolüne uymak, kararlı olabilmek ve tedavi seanslarını aksatmamaktır.

Unutmayın !

Diyabet endokrin sistem hastalığı olarak başlar; kalp damar sistemi hastalığı olarak devam eder. Ciddi problemlere yol açar.

Tip 2 Diyabet iyileşebilen bir hastalıktır. Diyabet hastası olarak yaşamayın !

Diyabet tedavisi olmayan bir hastalık değildir. Beslenme şeklinin değişmesi, kişiye uygun diyetlerin belirlenmesi ve kronik stresin yönetilmesi tedavinin temel basamaklarını oluşturur.
Psikonöroimmunolojik ve bütüncül bir yaklaşımla, tıbbi bitkiler ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinin bilinçli ve koordineli bir şekilde uygulanmasıyla; diyabette birçok hastamızda olduğu gibi başarılı neticeler alınabilir.
Diyabet hastalarında ki başarımızın temel sebebi bu yolculukta hastalarımıza her zaman destek olmamız ve belirlediğimiz rotada birlikte yol almamızdır.

En çok hangi tıbbi bitkilerden destek aldığımıza gelince:
👉 Tarçın (Seylan)
👉 Zeytinyaprağı
👉 Gurmar
👉 Amerikan ginsengi
👉 Çemen otu
👉 Berberin
👉 Çörek otu
👉 Beyaz dut

Bu tıbbi bitkilerin kan şekeri üzerine olan etkileri değişkenlik göstermektedir.

Diyabette tıbbi bitkilerin kullanımı kişiye özeldir ve sağlık profesyonellerinin kontrolünde ve çok dikkatli kullanılmalıdır.