bg_image

Karaciğer ve Safra Kesesi

Modern tıbbın tedavide en çok zorlandığı kronik hastalıklar ve vücudun bağışıklık sisteminin kendi hücrelerine saldırdığı otoimmun hastalıklar, maalesef kişilerin sürekli ilaç kullanmasını gerektiriyor. Bu nedenle diyabet, hipertansiyon, romatizmal hastalıklar, astım, bağırsak ve karaciğer hastalıkları, hashimato, sedef, vitiligo, egzema o kişiyle birlikte müzmin bir yaşam sürüyor. Bu gibi rahatsızlığı olanların bağırsak florası bozuluyor ve karaciğerin toksinleri yok edebilmesi zorlaşıyor yani karaciğer faz reaksiyonları düzgün işlemiyor, kronik stres ve kronik enflamasyonda (iltihaplanma) bu sistemin daha da bozulmasının en önemli etkenleri olarak karşımıza çıkıyor. Bozulmuş olan bu metabolizma, temel sebepleri ile birlikte ele alındığında kronik hastalıklarda başarılı neticeler almak mümkün.
Beslenmemize dikkat edelim. Bağırsaklarımıza ve karaciğerimize iyi bakalım. Bu organlarımızı toksinlerle doldurup, bedenimizin enerjisini bozmayalım.

Peki neler yapmalıyız?
Fonksiyonel Tıp ve Bütüncül Yaklaşım !!

Başka??
“Bitkilerin Öz Gücü ile Sağlığın Yönetimi” kitabından detaylarıyla okuyabilirsiniz.

En önemli organlarımızdan biri. Görevlerini saymakla bitiremeyiz. Vücudumuzun hammadde deposu. Ama kronik hastalıklar bedenimizi ele geçirmeye başlarsa ve toksin yükü artarsa, bilin ki; karaciğerimizin belli bir süre bunlarla baş edemeyecek hale gelir. Bağırsak floramızı düzelterek ve doğru beslenerek, gereğinde bazı destek takviyeler alarak Karaciğerimizi koruyabiliriz.

 

Kronik karaciğer hastalıklarında bitkisel tedaviler, o kişinin yine kronik enflamasyonu, ağır metal yükü, kronik stresi ve bağırsak florasının değerlendirilmesi ile daha da etkili olmaktadır.

Karaciğerimizi kuvvetlendirmede hangi tıbbi bitkiler ön plana çıkmaktadır.

👉 Karahindiba
👉 Enginar
👉 Deve dikeni dikeni
👉 Hindiba
👉 Zerdeçal
👉 Civanperçemi
👉 Zencefil
👉 Biberiye

Tüm tıbbi bitkiler sağlık profesyonelleri önerisi ve kontrolünde kullanılmalıdır.